2013. március 6., szerda

Jilly Cooper: Alma Mater



"Janna Curtis szexis, vagány, intelligens, és mélységesen hisz benne, hogy minden gyereknek joga van a lehető legszínvonalasabb oktatáshoz. Ezért is vállalja el egy angol vidéki kisváros anyagi és erkölcsi csőd szélén álló középiskolájának igazgatói állását, új esélyt kínálva azoknak a kallódó diákoknak, akiknek a sorsa rajta kívül nem sok embert érdekel. 
Hengist Brett-Taylor jóképű, okos, arrogáns... Meggyőződése, hogy ha megfizetik, a gazdag szülők gyerekeinek joguk van kiváló oktatáshoz, nyelvórákhoz, lovagláshoz és úszómedencés tornacsarnokhoz. Ezért is irányítja közmegelégedésre a Bagley Hallt, a kisváros exkluzív magániskoláját, ahol vagyonos családok elkényeztetett csemetéi keserítik meg tanáraik életét. A két ellentétes világot képviselő Janna és Hengist ellenállhatatlanul vonzódnak egymáshoz - ugyanakkor rendkívül idegesítőnek találják a másikat. Ám ha meg akarják menteni az iskoláikat, össze kell fogniuk. Miközben egymásra találnak a szenvedélyben, a két iskolából is mind több diák fedezi fel egymást, és azt, hogy különbözni legalább olyan izgató, mint hasonlítani!"


Sokkal jobban tetszett volna ez a könyv,ha rövidebb és nem kisbetűs. Nekem túl sok volt a név is, ha egy kis időre leraktam a könyvet, akkor utána nehéz volt visszarázódni, de ha túllendül az ember ezeken a dolgokon, akkor egy fordulatos, néhol vicces történetet kap szerethető karakterekkel.
Érdekes volt belelátni egy magániskola történetébe és összehasonlítani egy állami iskolával. Tulajdonképpen a két iskola harcáról szólt ez a történet. 
Janna érdekes személyiség volt számomra, hol szimpatikus volt, hol nem értettem egyet vele, néha még sajnáltam is. Hengist abszolút nem kedveltette meg magát velem. 
Mindezek ellenére érdemes volt elolvasni ezt a könyvet, kikapcsolódásnak teljesen jó könyv.

A könyvet köszönöm a Jaffa kiadónak!

Értékelés: 5/ 3,5
Kiadó: Jaffa, 2012

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése