2017. július 17., hétfő

A lány a múltból

"Írja ​össze azokat a tárgyakat, amelyeket nélkülözhetetlennek tart!
A kérdés különösnek, sőt tolakodónak tűnik – és a két nő számára, akik megválaszolják, pusztítóak lesznek a következmények.
EMMA
A sokkoló betöréstől megviselt Emma új lakásba akar költözni, ám egyetlen lakást sem talál megfizethetőnek vagy elég biztonságosnak. Egészen addig, amíg meg nem érkezik a Folgate Street egy számba. A ház az építészet remeke: minimalista tervrajz, halvány kő, táblaüveg, égig érő falak. Ám vannak szabályok. A titokzatos építész, a tervező, továbbra is parancsol a házban: nincs könyv, nincs díszpárna, nincs fénykép, sem rendetlenség, egyáltalán semmiféle személyes tárgy. A teret arra szánták, hogy megváltoztassa azt, aki benne él – és ez be is következik.
JANE
Magánéletének tragédiája után Jane új életet akar kezdeni. Amikor rátalál a Folgate Street egyes számra, azonnal megtetszik neki a ház, és annak zárkózott, vonzó tervezője. Röviddel beköltözése után Jane értesül a hozzá külsőre és korban is hasonlító, előző lakó tragikus balesetéről. Miközben Jane megpróbálja szétszálazni az igazságot és a hazugságot, akaratlanul is ugyanazokat a mintákat követi, ugyanazokat a döntéseket hozza, ugyanazokkal az emberekkel hozza össze a véletlen, és ugyanazt a rettegést éli át, mint az előző lány."



Pszichothriller, a javából. A stílusa gördülékeny, olvastatja magát, van benne egy kis gondolkodni való is, titokzatos, mégis valami hiányzott nekem.
Most nem zavart, hogy két szemszögből van bemutatva a történet, mert az egyik az akkor (a múlt), a másik a most és nincs is túlfogalmazva a történet, szerencsére. Az alapötlet zseniális, a fülszöveg (ami ritkán jó) és a borító az ami megfogott egyből és nem is bánom, hogy elolvastam, főleg, hogy gyorsan haladós és abszolút leköti  az embert ez a könyv.

Értékelés:5/4
Kiadó: Maxim, 2017
Fordította: Sóvágó Katalin

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése